Το 2future4u θυμάται: Το καλύτερο Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης στο Καραΐσκάκη

25.03.2012: Σε 7 λεπτά στο β’ ημίχρονο ο Ολυμπιακός ανέτρεψε το προβάδισμα του Αστέρα Τρίπολης και με τέσσερα γκολ του Κέβιν Μιραλάς πέτυχε νίκη-ρεκόρ με το εντυπωσιακό 7-2 στη χορταστική αναμέτρηση του «Γ.Καραϊσκάκης» για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Super League. Οι Αρκάδες είχαν αιφνιδιάσει στην αρχή τους «ερυθρόλευκους» παίρνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων.

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΣΚΟΡΕΡ: 20′ (πεν.), 51′, 70′, 89′ Μιραλάς, 49′ Τζιμπούρ, 53′ Ορμπάιθ, 80′ Φουστέρ- 13′ Ναβάρο – 16′ Ροτζέριο

ΔΟΚΑΡΙΑ: 36′ Μιραλάς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μέγερι, Μοδέστο (46′ Μανιάτης), Μέλμπεργκ, Τζιμπούρ (71′ Καζίμ – Ρίτσαρντς), Μιραλάς, Αβραάμ, Μαρκάνο, Ορμπάιθ, Τοροσίδης (78′ Φουστέρ), Μακούν, Αμπντούν.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Μπαντής, Αργυρόπουλος, Πιπίνης (39′ λ.τ. Φορμίκα), Κουρμπέλης, Μπαρτολίνι, Ουσέρο, Ρόμπλες, Ροτζέριο (72′ Εγκον), Ράγιος, Ναβάρο, Μπρέσκα.