Πιασμάν κοράκι στο Κουβέιτ έδωσε ίσως το πιο ανύπαρκτο πέναλτι στην ιστορία του ποδοσφαίρου με χρήση VAR

Ο διαιτητής του αγώνα Αλ Σαλέχ-Κουβέιτ SC ή θα κάνει υπέροχες διακοπές στα γαλαζοπράσινα νερά των νησιών Bora Bora παρέα με τρελά νέτα σε μία απ τις καλύβες που είναι χτισμένες πάνω στο νερό ή θα κάνει το παγώνι με 2 αριστερά τσιμεντένια παπούτσια στον πάτο της θάλασσας. Τέσπα, θα το μάθουμε σύντομα.

Ο τύπος έδωσε ίσως το πιο ανύπαρκτο πέναλτι (υπέρ των φιλοξενούμενων) στην ιστορία του ποδοσφαίρου με χρήση VAR!

Όλα αυτά μάλιστα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα για την Premier League του Κουβέιτ με το σκορ στο 2-2!

Οι υπεύθυνοι του VAR, μετά την απόφαση του διαιτητή, τον συμβούλευσαν μέσω ενδοεπικοινωνίας να ξαναδεί τη φάση ο ίδιος, κάτι που έγινε, αλλά παρά το replay, εκείνος δεν άλλαξε την απόφασή του!